Korona Cedry Małe 7:1 Wietcisa Skarszewy

Ładowanie...

Aktualności

Rewanż na Morenie wzięty

• autor: franek2106, 2013-04-20 13:31

Po emocjonującym pojedynku wygraliśmy z Moreną 3:1 i wskoczyliśmy na pozycję wicelidera.

Więcej w rozwinięciu...

Początek spotkania nie zapowiadał tak optymistycznego scenariusza. Dość szybko wprawdzie objeliśmy prowadzenie po strzale Macieja Igantowicza, ale Morena momentalnie odpowiedziała trafieniem na 1:1. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy typową w tej klasie rozgrywkowej "kopaninę". Morena zdecydowanie przeważała, stwarzała sobie więcej sytuacji i raz po raz zagrażała naszej bramce. Należy wspomnieć, że spora w tym zasługa... warunków atmosferycznych. Porywisty wiatr pomagał graczom Moreny oddalać niebezpieczeństwo spod własnej bramki i z łatwością przenosili grę w nasze pole karne.

Druga połowa należała już jednak do nas. Cały czas atakowaliśmy, Morena nie oddała ani jednego celnego strzału na naszą bramkę. My raz po raz "zatrudnialiśmy" bramkarza gości do interwencji. Przy takim wietrze, każdy rzut wolny był niezwykle groźny. W 55 minucie bardzo ładną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Karol Nawrocki, który podał do Macieja Igantowicza. Popularny "Iganś" pięknie wyłożył piłkę do Dawida Rąbczyka, który jednak fatalnie spudłwoał z kilku metrów. Kolejne minuty to ciągły napór na barmkę Moreny. Po strzałach Adama Wielewickiego i Karola Nawrockiego piłka lądowała na poprzecce lub słupku. Nie mogliśmy jednak "przełamać" obrony gości. Na ławce rezerwowych oraz na "trybunach" zaczęło się robić nerwowo. Jednak kiedy w 82 minucie nasz kapitan Karol Nawrocki kapitanie uderzył piłkę z 30 metrów i zdobył gola... zawodnicy i kibice Exa "oszaleli":)

Wynik spotkania ustalił Jacek Gloc, który wykonywał rzut wolny. Miał zamiar dośrodkować w pole karne, ale piłka zmieniła tor lotu i szczęśliwie wpadła do siatki. Na uwagę zasuguje fakt, iż Jacek - wieloletni filar Moreny i kapitan zespołu - nie demonstrował radości po strzelonym golu, wykazując w ten sposób szaczunek do Klubu, w którym spędził ponad 20 lat.