Korona Cedry Małe 7:1 Wietcisa Skarszewy

Ładowanie...

Aktualności

Demolka

• autor: franek2106, 2013-09-20 10:16

Po dobrej, skutecznej i ambitnej grze, odnieśliśmy kolejne zwycięstwo w lidze i pewnie pokonaliśmy drużynę Orzeł Straszyn 7:2.

Więcej w rozwinięciu

Początek meczu nie zapowiadał takiego pogromu. Pierwsze 15 minut to kopanina rodem z klasy B. Na boisku panował chaos, żadna drużyna nie potrafiła skonstruować akcji. Co się nie udało z gry, powiodło się po stałym fragmencie. Wojtek Kinecki zacentrował z rzutu rożnego, a Krzysztof Chojnacki przytomnie znalazł się w polu karnym i wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później goście doprowadzili do wyrównania. Ex szybko odpowiedział - akcję Adama Wielewickiego wykończył Jarek Kościuczuk. Gol Jarka był jego premierowym trafieniem w barwach naszego klubu. Po koniec pierwszej połowy przeprowadziliśmy jedną z najładniejszych akcji w tym sezonie: po wymianie kilku podań na jeden kontakt i "wrzutce" Wojtka Kineckiego, piłkę opanował Marek Orzoł i w trudnej sytuacji wycofał na środek boiska do Krzysztofa Chojnackiego. Popularny "Kufel" przymierzył się do strzału z dystansu i kiedy wszyscy na stadionie myśleli, że zaraz piłka pofrunie w stronę bramki, Kufel zagrał prostopadłe podanie do Krzyśka Drelicha. Ten zachował się jak rasowy napastnik - przyjął piłkę na klatkę piersiową i mocnym strzałem w okienko bramki pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy 3:1.

Po zmianie połów zagraliśmy bardzo mądrze, coraz dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, staraliśmy się grać futbol kombinacyjny. Wynikiem tego były kolejne trafienia. Na 4:1 strzelił nasz kapitan Karol Nawrocki, który wykorzystał kolejną dobrą wrzutkę Wojtka Kineckiego z rzutu rożnego. Chwilę później w polu karnym faulowany był Wojtek Kinecki, a sposób w jaki wykonał "jedenastkę" - "stadiony świata". Goście ambitnie atakowali, oddali kilka groźnych strzałów, strzelili jeszcze jednego gola, ale na więcej nie pozwolił im nasz bramkarz Łukasz Franczak. Franiu "wskoczył do klatki" w 5 minucie, kiedy to kontuzji nabawił się Patryk Grzybowski i swoim dobry występem pokazał, iż trener nie może myśleć o nim tylko w kategorii trzeciego bramkarza. Na 5:2 podwyższył Mateusz Maciejczyk, który otrzymał podanie od Krzyśka Drelicha i silnym strzałem w lewej nogi wpakował piłkę tuż przy słupku do bramki Straszyna. Kolejna bramka była autorstwa Krzyśka Drelicha, który ambitnie dobiegł do podania od Grzegorza Łaszewskiego i sytuacyjnym strzałem "ze szpica" pokonał golkipera gospodarzy. 7:2. Egzekucja. Wygrywając graliśmy z polotem, raz po raz kiwając zawodników ze Straszyna, a zagrania Karola Nawrockiego piętką oraz "założenie siaki" pomocnikowi gospodarzy spotykały się z uznaniem publiczności.

Takiego EXa cchemy oglądać. Zdemolowaliśmy dziś przeciwników i z optymizmem patrzymy na nasz byt w klasie A.