Korona Cedry Małe 7:1 Wietcisa Skarszewy

• autor: franek2106, 2015-08-22 15:35

Hokejowym wynikiem zakończył się dzisiejszy mecz ligowy w Żukowie.

GKS Żukowo – EX Siedlce Gdańsk 4:6

Więcej w rozwinięciu.

Młodzi koledzy z Żukowa zaprezentowali się dziś bardzo dobrze. W pierwszej odsłonie grali mądrze, dużo operowali piłką. My – zgodnie z założeniami przedmeczowymi – skupiliśmy się na grze w defensywie i usiłowaliśmy wyprowadzać atak szybki. Worek z bramkami otworzył Sebastian Kowalski, który tak niefortunnie interweniował, że … wpakował piłkę do własnej bramki. Kilka minut później popularny „Piącha” strzelił drugiego gola – tym razem do bramki przeciwnika. Było to trafienie „stadiony świata”, potężny wolej z 20 metrów – piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Ten gol to zdecydowanie najładniejsze trafienie Sebastiana dla naszej drużyny, być może jedno z najpiękniejszych w jego przygodzie z piłką.

Po kilku minutach powinniśmy prowadzić 2:1. Po ładnej zespołowej akcji, Wojtek Pekrul wyłożył piłkę do Janusza Łazarskiego, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Co nie udało się nam, wykorzystali goście i po chwili strzelili na 2:1. W tej akcji nie popisał się Patryk Grzybowski, który przepuścił – jak się wydawało – niegroźny strzał. Na szczęście w końcówce pierwszej połowy udało nam się wyrównać. W 43 minucie przebudził się Maciej Ignatowicz, który rozgrywał do tej pory bardzo przeciętny mecz. „Ignaś” wykorzystał podanie Krystiania Stęplewskiego i przytomnie przelobował bramkarza. 2:2.

Od 46 minuty na boisku pojawił się Karol Nawrocki, zagraliśmy odważniej, bardziej ofensywnie. Efektem tego były kolejne gole. Dość szybko wyszliśmy na prowadzenie – niezmordowany Krzysiek Drelich po raz kolejny „pociągnął akcję skrzydłem” i posłał piłkę w pole karne gdzie największym sprytem popisał się Maciej Ignatowicz i wyprowadził nas na prowadzenie. 3:2. Nie cieszyliśmy się zbyt długo z tego wyniku. Straciliśmy gola na 3:3, a chwilkę później przegrywaliśmy już 3:4 ! Po tych dwóch szybkich ciosach, nasz zespół chwiał się niczym bokser w ringu. Ale wytrzymaliśmy, „ustaliśmy na nogach” , zaczęliśmy punktować rywali i na nic więcej już im nie pozwoliliśmy. Zadaliśmy im trzy decydujące ciosy. Na 4:4 strzeliliśmy gola po rzucie rożnym, Dawid Rąbczyk przedłużył dośrodkowanie Łazarskiego i debiutujący w zespole Michał Marchewka uderzeniem głową pokonał bezradnego bramkarza. Kilka minut później Łazarski wyłożył piłkę do Nawrockiego i prowadziliśmy już 5:4. Wynik spotkania ustalił Maciej Ignatowicz, który tym trafieniem skompletował hattricka i został bez wątpienia "zawodnikiem meczu". Co ciekawe, Ignatowicz ostatniego hattrcka ustrzelił na tym samym boisku trzy lata temu. Stadion w Żukowie wyraźnie „leży” temu zawodnikowi.

Martwią stracone cztery gole, ale najważniejsze, że punkty jada do Gdańska. Nasza gra pozostawiała wiele do życzenie, ale „zwycięzców się nie sądzi . Pokazaliśmy młodym zawodnikom z Żukowa jak się gra w klasie A. Walką można bardzo wiele uzyskać, my nie poddaliśmy się po kolejnych straconych golach, ciągle wierzyliśmy w zwycięstwo i ostatecznie mogliśmy cieszyć się po końcowym gwizdku. Mecz rozgrywany był w strasznym upale, boisko w Żukowie położone jest w sporym dole, zostawiliśmy dziś dużo potu na boisku. Doświadczenie wygrało dziś w młodością. Hej EX !